Kalorijų skaičiuoklė

Maisto asortimentas:
Apdorojimas:
Ingredientas:
Kiekis: g/ml
Dar kartą apie tai, ką visi gerai žino, tačiau daro ne taip, kaip reikėtų.

Mityba – tai ne dieta. Daugeliui norisi išmokti taisyklingai maitintis, ieško gerų, įdomių, svarbių patarimų ir rekomendacijų. Tuomet bandydami susidėlioti, ką su kuo reikia valgyti, ima daryti nesuvokiamus dalykus. Tokius kaip, pavyzdžiui, nevalgyti riebaus maisto: nevalgyti mėsos, kruopų kartu su mėsa ar žuvimi, nevartoti pieno produktų, tik virti ar troškinti maistą.

Blogai tai, kad norima visko pasiekti greičiau, nei organizmui būtų tinkamas greitis. Visi mano išvardinti veiksmai baigiasi tuom, jog laukiama tos laimingos dienos cheat day, kai gali prisiryti visko, nes per tas 7 ar 10 dienų valgei kaip varžyboms besiruošiantis kultūristas. Jeigu esate profesionalūs sportininkai, t. y. fitneso atstovai, kultūristai, viskas kaip ir gerai. Tačiau kiek jūsų tokių yra, kiek jūsų norite tokiais tapti per mėnesį, pusmetį, metus?

Panagrinėkime kartu, kas vyskata, kai imamasi tokių veiksmų.

Pirma, kruopų nevalgymas kartu su mėsa. Jeigu jūsų virškinimo sistemai yra kažkas blogai, tuomet taip, tai tinka 7–10 dienų. Vėliau, jei nėra angliavandenių, kruopų prie mėsos ar žuvies, skrandžio sulčių koncentracija bus mažiau koncentruota. Ką tai reiškia? Mėsa su daržovėmis yra lengviau pasisavinamas derinys, o mėsa plius kruopos ir dar daržovės – jau bus sunkumo jausmas. Tai reiškia, jog ilgainiui, besimaitinant su sumažintu kiekiu kruopų, jūsų organizmas jų visiškai ims nevirškinti ir bet kokios grūdinės kultūros bus kaip alergenas, nesuvirškintinas ir blokuos virškinimo sistemą. Tai daugelį nuveda prie alergenų testų darymo, kur, beje, daugeliui ir diagnozuojama netolerancija kuriai nors grūdinei kultūrai.

Antra, riebaus maisto atsisakymas. Na, kas yra riebalai, sviestas, grietinė, kokosų aliejus, lašinukai, avokadas ir t. t., jeigu jų kiekį sumažiname iki minimumo. Reiškia, jog jūsų organizmui reikės papildomo energijos šaltinio, nes riebalai turi gerokai daugiau kolorijų ir tolygiai atiduodami energijai gaminti. Jei maiste nėra riebalų, kompensuojama paprastais angliavandeniais, cukrumi, kas, be abejo, veda prie rezistencijos cukrui, t. y. perteklius neverčiams iš karto energija, o atidedama riebalų sąskaita. Ir kada nors, kai bus badas, bus atiduoti energijai su dideliais nuostoliais, nes sukauptas riebalas skyla ir dega tik tuomet, kai einama į griežtą dietą, kur daug naudojama baltymų, amino rūgščių, druskų.

Pieno produktai yra plati tema, tačiau esmė yra paprasta – kasdien jų valgyti negalima tiems, kas persirgo gelta, turi dvylikapirštės problemų, kam išoperuota tulžis, turi kasos veiklos sutrikimų. Bet nebus blogis, jeigu kartais vartosite kaimiškus produktus, t. y. močiutės, mamos pagamintus, žinant, kad nenaudoti jokie rūgimą greitinantys produktai, rūgimas vyksta natūraliai. Sviestas daugumai asocijuojasi su netinkamais organizmui bei svorio metimui riebalais. Bet taip nėra. Kasdien žmogus turi gauti ne mažiau  50–70 gr sočiųjų riebalų tam, kad būtų stabilus organizmui hormoninis fonas.

Trumpai apie troškinimą ir virimą. Jo nauda, be abejo, nenuginčijama. Virtas ar troškintas maistas greičiau ir papraščiau virškinamas, neapsunkina skrandžio bei kasos, dvylikapirštės, būna normalus tulžies nutekėjimas. Tačiau juk mėgstate keptą maistą. Dauguma jį valgo retai, bet valgo, o tuomet kenčia nuo skrandžio skausmų, rėmens, pilvo pūtimo ir t. t. Taip yra dėl to gerojo – virto, troškinto – maisto. Organizmas turi gauti visokio maisto: kepto, troškinto, virto, ne iki galo iškepto ir t. t. Tai yra mitybos pilnavertiškumas, kai organizmas gauna visko po truputį. Ir svorio augimo išvengiama, ir nėra bado, alkio, noro tokio maisto, kurį išbraukėte iš savo meniu.

Kokia išvada? Nėra vienos absoliučios mitybos, kuri apimtų viską, ko reikia jūsų organizmui. Todėl svarbu, laikantis programos, klausytis savo organizmo, ir pildyti produktais, deriniais, kurie jūsų atveju būtų idealus sprendimas mokantis sveikai ir pilnavertiškai maitintis. Jeigu jūs maiste pradėsite skaičiuoti tik kolorijas, sustosite ties keliais produktais, iš kurių greitai pagaminama, lyg ir visad skanūs, jaučiatės nuo jų gerai, tačiau nusprendę viską keisti ar paįvairinti, būsite priversti grįžti prie skurdaus kiekio produktų.

Kilti į viršų