Norėdami būti kuo dailesnių kūno linijų, darome dideles klaidas rinkdamiesi produktus ir skirstydami juos į „galima ir „niekada negalima“.
Beveik visad vartydamas daugumos dietologų meniu randu tuos pačius produktus ir nerandu tų, kurie žmogaus organizmui, pasak dietologų, kenkia labiausiai, tai yra labiausiai skatina augti nereikalingus kilogramus.
Pasitelkus paprastas skaičiuokles suskaičiuojami kiekiai, išimami agresyviai veikiantys produktai ir vaizdelis veidrodyje gerėja. O kiek ilgai jūs save taip skurdžiai maitinsite? Tuomet, kai man pasako, jog niekada jam nereikės miltų, makaronų, bulvių, nes tai neskanu ir tiesiog nesinori, aš pasakau tokį sakinuką: tu gal planuoji netrukus mirti?
Pakalbėkime apie bulves. Prieš keletą savaičių Life video pasisakymuose buvo galima išgirsti, kad bulvės neturi būti jūsų racione, jei norite pasiekti dailesnių kūno linijų. Kažkas tinginiauja taip sakydamas. Virtos bulvės sudėtis aiški: krakmolas, perteklius, atidedamas riebalų sąskaita. Būtent, perteklius. Bulvės su troškinta žuvimi, su rūgusiais pieno produktais yra gerokai mažesnis blogis nei rytinė avižinė košė, virta piene ir valgoma su bananu ar virtu kiaušiniu. Kodėl? Virtos piene avižinės košės pasisavinimas toks sudėtingas, kad virškinimo sistema tiesiog lėtėja, o jei pridedame bananą (krakmolą – fruktozė), tuo metu, kol virškinama košė, jis jau yra kaip perteklius angliavandenių, tad atidėjimas riebalų sąskaita neišvengiamas. Ypač tiems, kurių virškinimo sistema nėra aktyvi, kurių virškinimo sistema negeba pasisavinti kitokios grupės angliavandenių. Na, o jeigu prie tokios košės valgomas virtas kiaušinis, kurio įsisavinimas sudėtingas vien dėl to, kad kiaušinio baltymas savinasi lėtai, derinys apsunkina jūsų virškinimo sistemą ir lėtina medžiagų apykaitą.
O kaip bulvė? Virškinimas kaip banano, bet nėra fruktozės, kad ir didelis glikeminis indeksas, tačiau nėra cukrų. Blogumas kiekyje ir valgymo laike. Valgykite bulvę pietums su troškinta, kepta neriebia žuvimi, ir organizmas gaus greitai energijai papildyti angliavandenius, ir greitai pasisavinamus baltymus iš žuvies. Valgyti bulves galima tuomet, kai dieną neplanuojate vaisių, vakare – miltinių gaminių, kai vakare nebus valgoma raudona mėsa, nebus valgomi saldumynai – ir baisiai išpūstos bulvės blogos savybės taps mažesniu blogiu nei vaisiai.
Ne idealiose skaičiuoklėse ar virtuose ryžiuose, avižinėje košėje, vištienos krūtinėlėje slypi gražaus ir sveiko kūno paslaptis, o produktų įvairovės kiekyje, pasirinkime bei jų tarpusavio derinime yra efektyvumas ir raktas į gerą savijautą bei ilgalaikes nekintančias kūno linijas.
Nėra vienos teisingos informacijos, kuri tinka visiems. Jūs esate vienetinis. Turi būti atskira skaičiuoklė, kuri bus pritaikyta tik jums, o ne skaičiuoklė, pagal kurią paskaičiuota dar tūkstančiui žmonių, kurie valgo tą patį kaip jūs. Tačiau juk visi turite atskiras, savitas virškinimo sistemas, turite atskiras ligų istorijas, kurios gali nulemti maisto santykį, o ne gramais kiekį.
Valgau ir lieknėju. Lai skaičiuoja tie, kurie lipa ant scenos varžytis. Po varžybų skaičiuoklės tampa kitokios, jūs jų nematote, todėl jos jums nereikalingos.
Sveikos gyvensenos specialistas Vitalijus