Kalorijų skaičiuoklė

Maisto asortimentas:
Apdorojimas:
Ingredientas:
Kiekis: g/ml

Cukrus gali nuslopinti mūsų imuninę sistemą ir tokiu būdu sumažinti organizmo gynybą prieš infekcines ligas.

*Cukrus daro didelę įtaką mūsų kūno mineralų sudėčiai: sukelia chromo ir vario trūkumą bei trikdo kalcio ir magnio įsisavinimą.
*Cukrus gali staiga padidinti adrenalino kiekį kraujyje, taip pat vaikams sukelti hiperaktyvumą, nerimą, dėmesio kontrolės sutrikimus ir dirglumą.
*Cukrus gali reikšmingai padidinti bendrą cholesterolio, trigliceridų ir blogojo cholesterolio kiekį kraujyje bei sumažinti gerojo cholesterolio kiekį.
*Dėl cukraus sumažėja žmogaus audinių elastiškumas.
*Cukrumi minta vėžinės ląstelės, todėl jis yra susijęs su krūties, kiaušidžių, prostatos, tiesiosios žarnos, kasos, tulžies latakų, tulžies pūslės, plaučių ir skrandžio vėžio vystymusi.

*Dėl cukraus gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje, tai sukelia staigią hipoglikemiją.
*Cukrus sukelia regos sutrikimus.
*Cukrus gali sukelti daug virškinimo trakto sutrikimų: skrandžio veiklos sutrikimus, malabsorbcijos sutrikimus pacientams turintiems funkcinį žarnyno motorikos sutrikimą, padidina susirgimo Krono liga ir opiniu kolitu riziką.
*Cukrus gali seiles padaryti rūgščias, taip pat sukelti dantų ėduonį ir periodonto uždegimą.

*Cukrus gali prisidėti prie nutukimo.
*Cukrus gali sukelti autoimunines ligas tokias kaip artritas, astma, išsėtinė sklerozė.
*Cukrus gali įtakoti nekontroliuojamą Candida Albicans augimą (grybelinės infekcijos)
*Cukrus gali sukelti tulžies pūslės akmenligę.

*Cukrus gali sukelti venų išsiplėtimą.
*Cukrus gali padidinti gliukozės ir insulino kiekį kraujyje

*Dėl cukraus sumažėja insulino jautrumas. Tai sukelia nenormaliai didelio insulino kiekio išsiskyrimą ir galiausiai cukrinį diabetą.
*Dėl cukraus gali sumažėti vitamino E kiekis organizme.
*Cukrus gali padidinti sistolinį kraujo spaudimą.
*Cukrus gali trukdyti įsisavinti proteinus.
*Cukrus gali sukelti maistines alergijas.
*Nėščioms moterims cukrus gali sukelti toksemija.

*Cukrus gali sukelti aterosklerozę bei kitus širdies ir kraujagyslių sutrikimus.
*Cukrus, keisdamas kolageno struktūrą gali pasendinti odą.
*Cukrus gali sukelti kataraktą ir trumparegystę.
*Cukrus sutrikdo fermentų veiklą.
*Cukraus perteklius dažniau pasitaiko žmonėms sergantiems Parkinsono liga.
*Dėl cukraus ima dalintis kepenų ląstelės, todėl kepenys gali padidėti ir suriebėti.
*Dėl cukraus padidėja inkstai, tai gali sukelti patologinius jų pokyčius, tokius kaip inkstų akmenys.
*Cukrus gali pažeisti kasą.

*Cukrus gali sutrikdyti skysčių šalinimą.
*Cukrus yra priešas numeris vienas žarnyno peristaltikai.
*Cukrus gali pažeisti kapiliarų sieneles.
*Dėl cukraus sausgyslės tampa mažiau elastingos.
*Cukrus padidina podagros riziką.
*Cukrus padidina riziką susirgti Alzheimerio liga.
*Cukrus gali sukelti hormonų disbalansą: vyrams padidėja estrogeno kiekis, sunkesnis priešmenstruacinis sindromas, sutrinka augimo hormonų pusiausvyra.

 

Mityba – tai ne dieta. Daugeliui norisi išmokti taisyklingai maitintis, ieško gerų, įdomių, svarbių patarimų ir rekomendacijų. Tuomet bandydami susidėlioti, ką su kuo reikia valgyti, ima daryti nesuvokiamus dalykus. Tokius kaip, pavyzdžiui, nevalgyti riebaus maisto: nevalgyti mėsos, kruopų kartu su mėsa ar žuvimi, nevartoti pieno produktų, tik virti ar troškinti maistą.

Blogai tai, kad norima visko pasiekti greičiau, nei organizmui būtų tinkamas greitis. Visi mano išvardinti veiksmai baigiasi tuom, jog laukiama tos laimingos dienos cheat day, kai gali prisiryti visko, nes per tas 7 ar 10 dienų valgei kaip varžyboms besiruošiantis kultūristas. Jeigu esate profesionalūs sportininkai, t. y. fitneso atstovai, kultūristai, viskas kaip ir gerai. Tačiau kiek jūsų tokių yra, kiek jūsų norite tokiais tapti per mėnesį, pusmetį, metus?

Panagrinėkime kartu, kas vyskata, kai imamasi tokių veiksmų.

Pirma, kruopų nevalgymas kartu su mėsa. Jeigu jūsų virškinimo sistemai yra kažkas blogai, tuomet taip, tai tinka 7–10 dienų. Vėliau, jei nėra angliavandenių, kruopų prie mėsos ar žuvies, skrandžio sulčių koncentracija bus mažiau koncentruota. Ką tai reiškia? Mėsa su daržovėmis yra lengviau pasisavinamas derinys, o mėsa plius kruopos ir dar daržovės – jau bus sunkumo jausmas. Tai reiškia, jog ilgainiui, besimaitinant su sumažintu kiekiu kruopų, jūsų organizmas jų visiškai ims nevirškinti ir bet kokios grūdinės kultūros bus kaip alergenas, nesuvirškintinas ir blokuos virškinimo sistemą. Tai daugelį nuveda prie alergenų testų darymo, kur, beje, daugeliui ir diagnozuojama netolerancija kuriai nors grūdinei kultūrai.

Antra, riebaus maisto atsisakymas. Na, kas yra riebalai, sviestas, grietinė, kokosų aliejus, lašinukai, avokadas ir t. t., jeigu jų kiekį sumažiname iki minimumo. Reiškia, jog jūsų organizmui reikės papildomo energijos šaltinio, nes riebalai turi gerokai daugiau kolorijų ir tolygiai atiduodami energijai gaminti. Jei maiste nėra riebalų, kompensuojama paprastais angliavandeniais, cukrumi, kas, be abejo, veda prie rezistencijos cukrui, t. y. perteklius neverčiams iš karto energija, o atidedama riebalų sąskaita. Ir kada nors, kai bus badas, bus atiduoti energijai su dideliais nuostoliais, nes sukauptas riebalas skyla ir dega tik tuomet, kai einama į griežtą dietą, kur daug naudojama baltymų, amino rūgščių, druskų.

Pieno produktai yra plati tema, tačiau esmė yra paprasta – kasdien jų valgyti negalima tiems, kas persirgo gelta, turi dvylikapirštės problemų, kam išoperuota tulžis, turi kasos veiklos sutrikimų. Bet nebus blogis, jeigu kartais vartosite kaimiškus produktus, t. y. močiutės, mamos pagamintus, žinant, kad nenaudoti jokie rūgimą greitinantys produktai, rūgimas vyksta natūraliai. Sviestas daugumai asocijuojasi su netinkamais organizmui bei svorio metimui riebalais. Bet taip nėra. Kasdien žmogus turi gauti ne mažiau  50–70 gr sočiųjų riebalų tam, kad būtų stabilus organizmui hormoninis fonas.

Trumpai apie troškinimą ir virimą. Jo nauda, be abejo, nenuginčijama. Virtas ar troškintas maistas greičiau ir papraščiau virškinamas, neapsunkina skrandžio bei kasos, dvylikapirštės, būna normalus tulžies nutekėjimas. Tačiau juk mėgstate keptą maistą. Dauguma jį valgo retai, bet valgo, o tuomet kenčia nuo skrandžio skausmų, rėmens, pilvo pūtimo ir t. t. Taip yra dėl to gerojo – virto, troškinto – maisto. Organizmas turi gauti visokio maisto: kepto, troškinto, virto, ne iki galo iškepto ir t. t. Tai yra mitybos pilnavertiškumas, kai organizmas gauna visko po truputį. Ir svorio augimo išvengiama, ir nėra bado, alkio, noro tokio maisto, kurį išbraukėte iš savo meniu.

Kokia išvada? Nėra vienos absoliučios mitybos, kuri apimtų viską, ko reikia jūsų organizmui. Todėl svarbu, laikantis programos, klausytis savo organizmo, ir pildyti produktais, deriniais, kurie jūsų atveju būtų idealus sprendimas mokantis sveikai ir pilnavertiškai maitintis. Jeigu jūs maiste pradėsite skaičiuoti tik kolorijas, sustosite ties keliais produktais, iš kurių greitai pagaminama, lyg ir visad skanūs, jaučiatės nuo jų gerai, tačiau nusprendę viską keisti ar paįvairinti, būsite priversti grįžti prie skurdaus kiekio produktų.

Siūlau atlikti keletą Jūsų mitybos eksperimentų.

Daug kas tarp mitybos plano laikymosi ir dietos deda lygybės ženklą, tačiau tai yra esminė klaida.

Kas lemia svorio kitimą organizme riebalų sąskaita? Nemažai daliai žmonių iškart kyla noras skaičiuoti kalorijas, ir sukuriant nuoseklų jų mažinimą – sudeginti nereikalingus kūno riebalus.

Taigi, mūsų eksperimento pradžia:

  • Pasižymėkite savo vartojamus mėgstamus produktus, kurių atsisakyti neketinate, tačiau giliai savyje baiminatės dėl jų naudojimo ir nerimaujate dėl jų gausaus kaloringumo, glikemijos indekso, pernelyg didelio kiekio riebalų. Dabar turite sąrašą ir jis yra žingsnis į maisto įvairovę, kuri ilgainiui tik didės.
  • Suskaičiuokite kiek per dieną (+/-) gaunate angliavandenių, riebalų, baltymų.

Pavyzdys:

Mano svoris 90kg

Per dieną suvalgau:

* 800 g kruopų, ar makaronų, bulvių - 100%

* 300 g įvairios kilmės baltymų - 100%

* 120g riebalų, iš kurių didžioji dalis – sotieji - 100%

 

Kaip padaryti jog svoris kistų, o maisto kiekis nemažėtų?

  • Skirkite tam 6 -8 savaites; eilės tvarka – angliavandeniai/baltymai/riebalai

1 savaitę 100%/100%/100%

2 savaitę 80%/110%/100%

3 savaitę 60%/100%/110%

4 savaitę 50%/100%/120%

5 savaitę 60%/90%/110%

6-7 savaites 50%/100%/120%-130%

8 savaitę 30%/80%/120%

Taisyklė paprasta - gramais maisto kiekis mažėja, sotumo atžvilgiu skirtumas nelabai juntamas, riebalų naudojimas energijai gaminti išauga kone dvigubai.

Labai svarbu jog kasdien maistinių medžiagų paletė būtų kuo įvairesnė, skirtinga nuo praeitos dienos.

Dažna savavališkai daroma klaida – mėginimas angliavandenius gauti išskirtinai tik iš daržovių. STOP. Mityboje turi būti ir kruopos, bulvės, makaronai, vaisiai (taisyklė kaip ką derinti nurodžiau ankstesniame straipsnyje). Jokiu būdu nepulti naudoti tik polisočiųjų riebalų. 80 proc. riebalų turi būti gaunama iš sočiųjų

Šaltinių: lašiniai, kokoso aliejus, avokadas, sviestas, grietinė ir t.t. Baltymų šaltinis turi būti labai įvairus. Pradedant greitai įsisavinamų baltymais, baigiant ilgai skylančiais ir sudėtingais. Maisto gaminimui turi būti naudojami ekologiški prieskoniai, druska, žolelės. Ne nuodėmė keletą kartų savaitėje valgyti greitą maistą, tik reikėtų įvertinti tos dienos eigoje jau vartotą maisto produktų racioną. Tam, kad suvalgyti daugiau greito maisto ,negalima susimažinti vakare gaunamo maisto kiekio, ar net atsisakyti vakarinio valgymo.

Tai viena iš paprastų maisto derinimo taisyklių. Bendras, gal net paviršutinis produktų derinimas. Nenorintiems sudėtingų skaičiavimų ir maisto gamybos, tai išeitis kontroliuoti save, nejaučiant alkio jausmo.

Skanaus!

 

Jūsų treneris Vitalijus

                                                    Pastaruoju metu tapo populiaru sveikai maitintis, kad būtų išvengta susirgimų, norint gerinti sveikatą, savijautą, norint tobulinti kūno linijas. Ypač tai pasidarė svarbu, kai atsirado daug informacijos apie maistines medžiagas, įvairius priedus, jų įtaką organizmui, įtaką sveikstančiajam, sportuojančiajam. Tuo pat metu, kai pradėjo plačiai sklisti informacija apie visa tai, atsiranda tokių, kurie imasi klaidžiojantiesiems padėti, patarti. Yra ir tokių, kurie siekia pasipelnyti patardami neteisingai. Tas, kuris nežino ar neturi pakankamai laiko išsiaiškinti, kas tiesa, o kas ne, tampa patarėjų aukomis, o tai vėliau gali tapti nuolatinio vaistų vartojimo priežastimi. Daugelis stengiasi naudotis sportininkų maitinimosi ypatumais, renkasi tai, ką jie vartoja, kad atrodytų įspūdingai. Jei galvoje turėsime tik galutinį rezultatą, viskas šaunu. Bet reikia gerai pagalvoti apie tai, kaip einama to tikslo link, kiek laiko skiriama ir ką aukoja organizmas siekdamas rezultato.

Nėra vienos tobulos dietos. Kiekvienas organizmas savaip priima maistą, maistinių medžiagų derinius. Valgant tai, ką siūlo sporto pasaulio atstovai, ypač kultūrizmo, susiduriama su tam tikrų medžiagų stygiumi ir kai kurių perdozavimu. Pavyzdžiui, riebalų stygius moters organizme reiškia hormonų fono pakitimą (taip dingsta pms) laikui bėgant. Moteris tai turi susitvarkyti, t. y. reiškia grąžinami hormonai, kurie grąžina moterims reikalingą hormonų foną ir kartu moteriškas linijas, kurių dedamoji yra riebalai. Po alinančių, ilgų dietų ir sunkių treniruočių riebalų grįžimo greitis ir kiekis yra dvigubas tam kiekiui, kurį prarado. Taip išprovokuojamas efektas, kuris visiems gerai žinomas (aš jį vadinu kompensacija). Daugumai tai nepakeliama būsena – tiek laiko daryta, kentėta, o grįžta per keletą savaičių ar dienų ir dar su pliusu.

Baltymų perteklius atrodo nekaltai. Nieko, jei vyksta nuolatinė hipertrofija, hiperplazija. Tai išprovokuoti geba ne kiekvienas pažengęs sportininkas, kuris augina raumenų masę natūraliai. Tie, kurie stebi savo progresą, žino, kad išprovokuoti nuolatinį raumenų masės auginimo procesą yra labai sudėtinga. Na, o norintys sveikai maitintis, sveikiau atrodyti, susimažinti riebalų kiekį, imasi vartoti kultūristų rekomenduojamas baltymų porcijas. Kas vyksta su baltymo pertekliumi organizme? Organizmas rūgštėja, kintanti ph terpė provokuoja ląstelių oksidaciją, maistinių medžiagų patekimas į tokią ląstelę labai sudėtingas, ilgainiui tampa neįmanomas. Dėl to silpnėja imunitetas, jaučiamas nuolatinis nuovargis, nuolatinis noras valgyti (nes į ląstelę juk nepatenka reikiamas kiekis medžiagų: baltymų, amino rūgščių, riebalų, mineralų ir t. t.). Čia dauguma ir suklaidinami, kai jiems teigiama, kad normalu, jog organizmas taip greitai įsisavina, virškina maistą. Žmogus džiaugiasi, kad medžiagų apykaita padidėjo, suaktyvėjo, ir valgo 5–6 kartus per dieną manydamas, kad organizmas puikiai visą suvalgytą maistą įsisavina (per 2–3 val.). Iš tikrųjų tai neįmanoma, virškinimas užtrunka ne mažiau 6 val. ir tas laikas priklauso nuo to, koks maistas buvo suvalgytas, kokia eilės tvarka ir t. t. Kur naudojamas perteklius? Jis naudojamas kiekviename organizme savitai, bet didžioji nepasisavinto maisto medžiagų dalis eina žarnyno sienelių link, kur dažnai provokuoja reikiamų medžiagų sintezę žarnyne (ypač B grupės vitaminų). Taip organizmas reikalauja pildyti B vitaminus, o reikalauja pirma dirgindamas nervą klajoklį (kuris dirginamas valgant). Taip pradedama kovoti su nekontroliuojamu apetitu, noru pildyti medžiagas, sekinama nervų sistema, o tai provokuoja didesnį gliukozės poreikį nervų sistemai (saldumynai, neribotai vaisiai, sultys ir visa kita, kas nereikalinga norint tobulinti linijas ir būti sveikesniam). Atrodo, nieko blogo: valgau daug, dažnai, sportuoju ir esu sveikas. Deja, taip organizmas ilgai nesugebės išlaikyti reikiamame norimame lygyje. Visa, kas statoma ant tokių pamatų, griūna, o griuvimas – tai liga, kompensacija, depresija.

Angliavandenių poreikis kiekvienam yra skirtingas. Beveik visi be išimties, norėdami patvarkyti savo mitybą, ieško informacijos, skaičiuoja koloražą, žiūri, koks glikeminis indeksas ir pan. Viskas gerai, nieko blogo ar neteisingo, na bet tik iš pirmo žvilgsnio. Angliavandeniai, tai yra iš kur, kokio šaltinio paimta, kiek laiko virtas, keptas, troškintas maistas, turi didelę įtaką glikeminiam indeksui bei atliekamai funkcijai organizme. Lyg ir ne bėda truputį ilgėliau ar truputį mažiau pavirtas maistas, bet jei organizmas nesugeba apvirškinti, skaidyti, reiškia, maistinė vertė prarasta. Jei skyla greitai, reiškia, krakmolo žymiai daugiau,  o tai rodo, jog angliavandenio funkcija organizme neatliekama pilnavertiškai. To pasekmė – angliavandenių stoka nervų sistemai, žarnynui stoka ląstelienos, nėra sotumo jausmo. Čia dietų specialistai imasi gudrauti, kompensuoti angliavandenių stoką baltymais, kurių rekomenduoja daug daugiau nei geba savintis ar reikia organizmui. Organizmas turi išskirti didelius fermentų kiekius, kad būtų užpildyta angliavandenių spraga. Tai organizmas susitvarko apie 2–3 savaites. Po to prasideda pragaras nervų sistemai, nes organizmas išsekinamas, turėdamas nuolat stimuliuoti, sintetinti medžiagą iš netiesioginės medžiagos, t. y. turi skaidyti baltymą gliukozei gauti, nervų sistemai raminti, maitinti, energijai palaikyti. Čia ieškoma lengvo ir teisingo kelio (vaisiai, sultys). Vaisiuose esanti gliukozė pro kepenų vartus eina be jokio perskirstymo, t. y. tiesiogiai. Viskas lyg ir sutvarkyta, nervų sistema pamaitinta, bet vaisiuose esanti gliukozė-fruktozė yra selektyvininkų patobulinta. Savaime aišku, kad didelis jų kiekis – didelis insulino šuolis. Tuomet būna „duobės būsena“, tada vėl reikia vaisių, sulčių ar valgyti (čia jau galimybė pasireikšti insulinui, o insulinas yra kaupimo – anabolinis hormonas).

Tad dažnai gaunasi taip: pavalgomas baltymų turintis maistas be riebalų, išgeriamos sultys arba suvalgomas vaisius, tada vėl pavalgoma, tada užkandama ir t. t. (tai dauguma vadina greita medžiagų apykaita).

 Ir visa tai (maistinių medžiagų nepatekimas į ląstelę, teisingo ir reikiamo kiekio angliavandenių nebuvimas, riebalų stoka) provokuoja atiduoti organizmui reikalingus riebalus (hormonai, imunitetas), skatinama cholesterolio sintezė kepenyse (tam, kad palaikytų hormonų foną), angliavandenių šuoliai, insulinas (anabolizmas, kaupimas), riebalų trūkumas, nekontroliuojamas apetitas, vitaminų, mineralų stoka, žarnyno funkcijos sutrikimai, užstimuliuota kasa. Ir viską vainikuoja sportas, alinančios treniruotės, kurios turi ir būna ankščiau ar vėliau kompensuojamos.  Čia medicina imasi iniciatyvos, vitaminai, mineralai, omega (kaip jiems patekti, kai oksiduotos ląstelės?..).

Žmogus laisvas rinktis. Kam reikia ir kas nori radikalių priemonių, jo neatkalbėsi. Tai daroma užrištomis akimis. Blogiausia, kad toks žmogus susiranda tokios pat krypties propaguotoją, tokių pat žmonių grupę, kurie netiki, kad gali būti ir kitoks norimo rezultato siekimo būdas.

         Branginkite savo sveikatą!

Norėdami būti kuo dailesnių kūno linijų, darome dideles klaidas rinkdamiesi produktus ir skirstydami juos į „galima ir „niekada negalima“.

Beveik visad vartydamas daugumos dietologų meniu randu tuos pačius produktus ir nerandu tų, kurie žmogaus organizmui, pasak dietologų, kenkia labiausiai, tai yra labiausiai skatina augti nereikalingus kilogramus.

Pasitelkus paprastas skaičiuokles suskaičiuojami kiekiai, išimami agresyviai veikiantys produktai ir vaizdelis veidrodyje gerėja. O kiek ilgai jūs save taip skurdžiai maitinsite? Tuomet, kai man pasako, jog niekada jam nereikės miltų, makaronų, bulvių, nes tai neskanu ir tiesiog nesinori, aš pasakau tokį sakinuką: tu gal planuoji netrukus mirti?

 

Pakalbėkime apie bulves. Prieš keletą savaičių Life video pasisakymuose buvo galima išgirsti, kad bulvės neturi būti jūsų racione, jei norite pasiekti dailesnių kūno linijų. Kažkas tinginiauja taip sakydamas. Virtos bulvės sudėtis aiški: krakmolas, perteklius, atidedamas riebalų sąskaita. Būtent, perteklius. Bulvės su troškinta žuvimi, su rūgusiais pieno produktais yra gerokai mažesnis blogis nei rytinė avižinė košė, virta piene ir valgoma su bananu ar virtu kiaušiniu. Kodėl? Virtos piene avižinės košės pasisavinimas toks sudėtingas, kad virškinimo sistema tiesiog lėtėja, o jei pridedame bananą (krakmolą – fruktozė), tuo metu, kol virškinama košė, jis jau yra kaip perteklius angliavandenių, tad atidėjimas riebalų sąskaita neišvengiamas. Ypač tiems, kurių virškinimo sistema nėra aktyvi, kurių virškinimo sistema negeba pasisavinti kitokios grupės angliavandenių. Na, o jeigu prie tokios košės valgomas virtas kiaušinis, kurio įsisavinimas sudėtingas vien dėl to, kad kiaušinio baltymas savinasi lėtai, derinys apsunkina jūsų virškinimo sistemą ir lėtina medžiagų apykaitą.

O kaip bulvė? Virškinimas kaip banano, bet nėra fruktozės, kad ir didelis glikeminis indeksas, tačiau nėra cukrų. Blogumas kiekyje ir valgymo laike. Valgykite bulvę pietums su troškinta, kepta neriebia žuvimi, ir organizmas gaus greitai energijai papildyti angliavandenius, ir greitai pasisavinamus baltymus iš žuvies. Valgyti bulves galima tuomet, kai dieną neplanuojate vaisių, vakare – miltinių gaminių, kai vakare nebus valgoma raudona mėsa, nebus valgomi saldumynai – ir baisiai išpūstos bulvės blogos savybės taps mažesniu blogiu nei vaisiai.

Ne idealiose skaičiuoklėse ar virtuose ryžiuose, avižinėje košėje, vištienos krūtinėlėje slypi gražaus ir sveiko kūno paslaptis, o produktų įvairovės kiekyje, pasirinkime bei jų tarpusavio derinime yra efektyvumas ir raktas į gerą savijautą bei ilgalaikes nekintančias kūno linijas.

Nėra vienos teisingos informacijos, kuri tinka visiems. Jūs esate vienetinis. Turi būti atskira skaičiuoklė, kuri bus pritaikyta tik jums, o ne skaičiuoklė, pagal kurią paskaičiuota dar tūkstančiui žmonių, kurie valgo tą patį kaip jūs. Tačiau juk visi turite atskiras, savitas virškinimo sistemas, turite atskiras ligų istorijas, kurios gali nulemti maisto santykį, o ne gramais kiekį.

Valgau ir lieknėju. Lai skaičiuoja tie, kurie lipa ant scenos varžytis. Po varžybų skaičiuoklės tampa kitokios, jūs jų nematote, todėl jos jums nereikalingos.

Sveikos gyvensenos specialistas Vitalijus  

Kilti į viršų