1. Skaičiavimas? Taip, skaičiavimas padeda kontroliuoti – pažaboti svorį.

2. Produktų, kurie veikia anaboliniu būdu, atsisakymas? Taip. Išskirkime pieno gaminius.

3. Atsisakyti saldumynų? Taip, tai vienas iš pagrindinių produktų, kurio neturi būti mityboje, metant nereikalingus kilogramus.

 4. Prieskoniai ir padažai? Taip, prieskoniai, kuriuose nėra daug natūralių žolelių, kurie turi elementų skoniui stimuliuoti.

5. Gazuoti ir dažyti gėrimai? Be abejo, tai vienas iš iškreipto vandens santykio su cukrumi elementas.

6. Miltiniai patiekalai? Miltai veikia kaip klijai, cementas, jis turi būti eliminuotas, bent iš dalies.

 

7. Stiprieji alkoholiniai gėrimai? Jie organizme veikia kaip moduliatorius, trukdo visiems organizme vykstantiems pusiausvyros palaikymo procesams.

 

8. Vandens stoka? Net nekyla abejonių, jog be vandens organizme procesai vyksta neefektyviai.

O dabar susidėliokime paprastai.

Visi pateikti dirgikliai nėra dirgikliai, jei juos kontroliuoji. Ką reiškia kontroliuoti? Atimkite iš organizmo vieną, savo galva, netinkantį elementą, ir organizmas išprovokuos pasiimti kitokiu būdu. Kur tai veda? Veda atgal į pradžią. Kontrolė – duokime organizmui blogio tik tiek, kad mažas kiekis neturėtų neigiamos įtakos organizmui, ir taip išvengsite maisto streso.

Blogas produktas, kuris laikomas provokatoriumi, deriniuose su produktais, kurie neutralizuoja ar blokuoja jų poveikį, taps produktu, duodančiu teigiamą poveikį organizmo medžiagų apykaitai. Kaip tai vyksta? Daugelis žino, jog kiekvienas produktas turi savo šarmines ar rūgštines savybes, kaip ir skrandžio sultys organizme. Tik reikia nepamiršti, jog šarmas, patekęs vienas, skrandyje gali ir dažnai tampa rūgštinių savybių turinčiu elementu – tai virškinimo pradmenys.

Kalorijų skaičiavimas, medžiagų derinimas, rekomenduojami santykiai nėra tikslu. Kodėl? Pirma, kas antras nežino savo virškinimo sistemos ph, antra, niekam nekyla minčių paanalizuoti, koks santykis yra maksimalus jų organizmui, o ne bendrai nurodytų rekomendacijų lentelėse. Turėtų būti rašoma taip: apytiksliai žmogui reikia, prie tokios ar kitokios organizmo būsenos. O būsenų labai daug – kas dieną iki 1000 skirtingų dirgiklių. Dirgiklio dydis – šuolis pakoreguoja ir jums lentelėje rekomenduojamą santykį ne visam laikui, o kai kuriam laikui, gal net tik keletui valandų ar dienų. Dirgikliai jūsų standartą išbalansuoja. Kur link kreipiu? Maisto derinimas, santykis turi būti lankstus. Kaip tai padaryti? Išmokti pažinti organizmą, savijautą, rytinę būseną, žinoti reakciją į stresą, kokiu būdu organizmas tai priima, per kiek laiko organizmas persijungia ir vėl atsistato. Ar tai svarbu? Kiek tai svarbu? Medžiagų stoka veda prie kompensacijos, kuri bus, kai susirgsite ar nusilpsite nuo krūvio, klimato pakitimo ir t. t.

Visi išvardinti dirgikliai nėra dirgikliai, jei jie kontroliuojami. Dirgiklis, nekontroliuojamas skaičiavimas ir rekomendacijų taikymas veda atgal ir palieka užburtame skaičiavimų rate. Ilgainiui baisu kažką papildomai suvalgyti, nes organizmas neadekvačiai reaguoja į kitokį produktą. Vandens ar riebalų šuolis į viršų po tokio derinio veda ne į priekį, o grąžina atgal į ratą, kuriame jaučiatės saugūs, suskaičiavę rekomenduojamas svoriui, amžiui ir užimtumui kalorijas. Ir kaip gyvename? Skurdžiai besimaitindami, save kontroliuodami. Gal tau tai ir tinka dabar, bet taip visad, ir ateity?

Paklauskime kitaip.

Kas gali lemti svorio mažėjimą ir kiek ilgai tai veikia? 

Man 41 metai, aš 20 metų sveriu tiek pat. Ar tai blogai? Ne, tai rodo, kad medžiagų apykaita išlaikoma maksimaliai stabili. Kaip man tai pavyksta? Gal aš kažko atsisakiau? Aš tiesiog pasirinkau produktų pusiausvyrą.

Rekomenduoju išlaikyti savo racione produktų maksimumą, su atitinkamu savijautos, virškinimo, poilsio, sporto režimo analizavimu, ir jausitės bei atrodysite taip, kaip jums norisi.

 

 

Kilti į viršų