HCL (skrandžio druskos rūgšties poveikis organizmui)

Šis straipsnis rodo kas vyksta žmogaus organizme kuris minimaliai juda,vartoja įvairius burnerius-skatintojus nežinodami savo organizmo būklės.Rūkantiems,vartojantiems įvairius steroidinius,prieš uždegiminius,nuskausminamuosius vaistus ir t.t.

Visi organizmo audiniai yra statomi iš aminorūgščių, kurias organizmas ima iš maiste esančio baltymo, dalį jų pagamina žarnyno bakterijos. Aminorūgštys jungiamos į stambesnius darinius peptidus, o iš peptidų udaromi baltymai. Visi organizmo baltymai yra vienetiniai, jų pasiimti iš aplinkos gatavų mes negalime. Todėl bet kuris baltymas, gautas su maistu, turi būti suardytas bent jau iki peptidų, kad iš jų galima būtų pastatyti savos konstrukcijos originalų baltymą. Maisto baltymas gali būti sudarytas net iš keleto tūkstančių aminorūgščių junginio ir pirmas veiksmas, kurį organizmas turi atlikti su atkeliavusiu į skrandį baltymu – tai „suardyti“ baltymą į kuo smulkesnes dalis. Šio darbo atlikėjas ir yra druskos rūgštis, be kurios
nebus paveiktas profermentas pepsinogenas, iš kurio turi būti pagamintas fermentas pepsinas – pagrindinis baltymo skaidytojas.
Nebus druskos rūgšties – nebus ir fermento pepsino ir į plonąsias žarnas nukeliavęs baltymas kasos fermentų nebus pilnai suskaidytas iki tų „plytų“, iš kurių jau galima būtų statyti ar atnaujinti organizmą.
Rūgštis skrandžio sultyse reikalinga baltymų virškinimui. Be jos nėra aktyvinamos ir skrandžio liaukos, kurios išskiria kitus svarbius virškinimo fermentus. Sudėtinga baltymo molekulė suyra į paprastesnes medžiagas: peptidus, peptonus ir kt. Tačiau ir šios molekulės yra vis dar per stambios, kad būtų panaudotos organizmo reikmėms, todėl plonųjų žarnų ir kasos fermentais jos suskaidomos iki aminorūgščių. Jei nėra pirminės apdirbimo stadijos druskos rūgštimi, organizmas ne tik, kad negauna statybinių medžiagų, bet dar ir yra nuodijamas tarpiniais baltymo skilimo produktais –stambūs peptidai, pakliuvę į kraują, gali būti alergijos provokatoriais ir t.t.
Esant blogai HCl sekrecijai savo paties organizmo antioksidantai sintetinami tik minimaliais kiekiais, o pakliūvantys į organizmą su maistu reikiamai neutilizuojami. Trūkstant HCl blogai jonizuojami mikroelementai, pavyzdžiui, magnis, cinkas, varis, chromas, dalyvaujantys insulino ir cukraus apykaitoje. Kai blogas baltymo skaidymas, jo kiekio gliukozės balanso stabilizacijai organizme nepakanka ir susidaro dideli gliukozės kiekio kraujyje svyravimai – žmogų ima traukti saldumynai.
Tulžies gamyba kepenyse sumažėja, kas savo ruožtu pablogina maisto virškinimą. Lygiagrečiai, didėja ir cholesterolio kiekis, kurio perteklius šiaip su tulžimi būtų pašalinamas. Kai nepakanka druskos rūgšties skrandyje į skydliaukę nepakliūva jai būtini jodas ir L-tirozinas, kitos svarbios medžiagos ir joje sutrinka hormonų gamyba Dėl blogos jonizacijos ima trūkti organizmui mineralų, visų pirma magnio, kuris reguliuoja kalio ir kalcio balansą bei deguonies apykaitą.Tai turi įtakos kraujagyslių plėtimąsi ir siaurėjimą.
Jei mažai HCl – neįsavinamas kalcis, cinkas ir geležis(čia sukrusti reiktų megėjams geležį papildyti įvairiais papildais,ne pildyti reikia,o skatinti jos įsisavinimą), kas automatiškai didina toksinių metalų – kadmio, aliuminio, švino kiekį, kai paprastai juos išstumia iš junginių įvardinti trys. Labai svarbus sutrikimas, kurį sukelia HCl trūkumas – tai vitamino B įsisavinimo sutrikimas.
Svarbi druskos rūgšties funkcija organizme yra detoksikavimas. Druskos rūgšties išsiskyrimą trikdo RŪKYMAS. Kad skatinti druskos rūgšties išsiskyrimą nereikia vartoti daugiau druskos, paprastas žingsnis reikia užsiimti fizine veikla kuri aktyviai stimuliuoja simpatinės VNS veiklą.Atsisakyti žalingų įpročių.Prieš maistą 30min. Išgerti negazuoto mineralinio vandens.Per didelis HCL išsiskyrmas skrandyje sudaro palankias sąlygas daugintis bakterijoms (helicobacter) Todėl visame kame turi būti saikas išlaikyta pusiausvyra,imti ir nežiūrint į nieką šarminti organizmą yra prastas sprendimas.Organizmas visada stegiasi išlaikyti pusiausvyrą,todėl bet kurios dominantės nukrypimas organizmui sunkus išbandymas,kuris dažnai baigiasi liga.

Kilti į viršų