Šiaulietiški „vėjo malūnai“ ir įgyvendintos svajonės

Žmogus natūra – nuolat svajoti apie pokyčius. Skirtumas toks, jog vieni tik galvoja ir skundžiasi, o antri verčiasi per galvą, kad įgyvendintų savo troškimą. Prie antrųjų kuo puikiausiai galime priskirti šiaulietį Vitalijų Smackį, kuris vietoj bėgimo iš Šiaulių, pasirinko verslininko kelią ir kovą su šiaulietiškais „vėjo malūnais“. 2017-ųjų pradžioje kartu su pozityviai ir ryžtingai nusiteikusia komanda „Sporto kodo“ treneris, sveikos gyvensenos ekspertas V. Smackis Šiauliuose atidarė antrąjį sporto klubą „Fit In“. Į sporto klubo atidarymą atvyko ne tik vietiniai šiauliečiai, bet ir keturi profesionalūs sportininkai, kuriuos V. Smackis nuolat konsultuoja.

Konkurencija veda pirmyn

„Turėjau ne vieną galimybę išsikraustyti į didesnį miestą, tačiau likau Šiauliuose. Visi skundžiasi, kad Šiauliuose negerai, lekia į kitus miestus laimės ieškoti, bet aš tikiu, kad kur bebūtum, daugelis dalykų priklauso nuo paties žmogaus. Būdamas 24-erių užsibrėžiau tikslą atidaryti sporto klubą Šiauliuose, mačiau aiškią viziją ir štai šių metų pradžioje kartu su puikia trenerių komanda atidarėme antrąjį sporto klubą“, – sako sporto klubo „Sporto kodas“ treneris Vitalijus Smackis.

Pasakodamas apie nueitą kelią, V. Smackis teigia, kad teko susidurti su ne viena kliūtimi, ypač su profesionalių trenerių stoka. Tačiau laikui bėgant ši problema buvo išspręsta – V. Smackis skyrė savo energiją ir dėmesį trenerių mokymui ir šiandien jis didžiuojasi profesionalia penkių trenerių komanda. „Kita kliūtis – tai konkurencija nedideliame mieste, – atvirauja V. Smackis. – Tačiau ji mane labiausiai ir užveda eiti pirmyn. Ambicijos ir tikslai tik auga – planuojame ateityje atidaryti trečią sporto klubą, bet jis bus kitame mieste“.

Sporto klubas „Fit In“ – tai kompleksas, kur bet kuris šiaulietis gali mėgautis Rytų kovos menais, sportuoti ir sveikai gyventi, padedami „Sporto kodo“ trenerio V. Smackio, šokti, dainuoti ir piešti Šiaulių Šeimos ir laisvalaikio studijoje „Penklinė“.

„Mūsų idėja – vienoje vietoje suteikti paslaugas tiek mažiesiems, tiek senjorams. Norintys sportuoti mamos ir tėčiai gali nebesukti galvos, kur palikti savo vaikus – čia jie gali mokytis šokti, dainuoti arba užsiimti Rytų kovos menais“, – sako V. Smackis.

Olimpiečių palaikymas

Šiauliai gali didžiuotis ne tik miestui ištikimu gyventoju, kuris nemato jokių problemų čia realizuoti savo svajones, bet ir tuo, kad treneris, sveikos gyvensenos ekspertas Vitalijus Smackis prisidėjo prie Lietuvos kelių sportininkų olimpinių pergalių! Sporto klubo „Fit In“ atidaryme sukinėjosi ir su žmonėmis bendravo bronzą iš Olimpinių žaidynių 2016-aisiais Lietuvai parvežę baidarininkai šiauliečiai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Pasaulio kokiušin karate vicečempionas Lukas Kubilius ir lengvosios atletikos disko metikas Aleksas Abromavičius.

A. Lankas pasakoja, kad su V. Smackiu susipažino reikalo prispaustas – jam reikėjo profesionalių rekomendacijų maisto papildų vartojimo klausimu. Sužinojęs apie V. Smackį, jis kreipėsi į jį dar 2010-aisiais, o po metų su treneriu ir mitybos ekspertu konsultavosi ir E. Ramanauskas.

„Vitalijus yra maksimalistas, mes irgi tokie. Matyt todėl ir pradėjome bendrauti, nes tiek jis, tiek mes norime siekti aukščiausių rezultatų, – sako A. Lankas ir E. Ramanauskas. – Jis mums davė daug naudingų patarimų ir tam tikra dalimi prisidėjo prie mūsų olimpinės pergalės“.

Pasak disko metiko A. Abromavičiaus, jį su Vitalijumi suvedė konsultacijų poreikis apie mitybą. Į sporto klubo atidarymą iš Vilniaus į Šiaulius atvykęs sportininkas tikina, kad savotiškai V. Smackis yra traukos taškas – su juo bendrauja ir konsultuojasi ne tik šiauliečiai, bet ir žmonės iš visos Lietuvos, o profesionalūs sportininkai – ne išimtis.

„Su Vitalijumi susipažinau sportinės bėdos prispirtas – 2013 m. labai aktyviai ruošdamasis Pasaulio karate varžyboms Vilniuje, užsisportavau ir pajaučiau, kad krito mano darbingumas savaitę iki varžybų. Tuomet kreipiausi į Vitalijų, jis man sudėliojo atsistatymo programą ir viskas puikiai pavyko – laimėjau sidabrą. Nuo tada nuolat bendrauju su Vitalijumi. Jis konsultuoja ne tik asmeniškai mane, bet ir ruošia sporto programas karate mokyklos „Shadan“ mokiniams“, – dalinasi savo istorija karatistas L. Kubilius.

 

 

Kilti į viršų